ΑΓΩΝΕΣ

Ράλι Βρετανίας: Η νίκη στον Evans, o τίτλος στον Ogier!

O Sebastien Ogier σφράγισε τον φετινό τίτλο του παγκόσμιου πρωταθλητή 2017 τερματίζοντας στην 3η θέση με τον Evans να παίρνει τη νίκη για την DMACK.

O Evans τερμάτισε 37,3 δευτερόλεπτα από τον δεύτερο παίρνοντας τη νίκη με θριαμβευτικό τρόπο από τον Neuville που τερμάτισε στην 2η θέση. Καλή εμφάνιση και από τo άλλο Hyundai με τον Mikkelsen, ενώ την 10άδα συμπλήρωσαν οι Latvala, Tanak, Meeke, Paddon, Lappi kai Sordo. Παρακάτω η τελική κατάταξη με τους χρόνους, εδώ η βαθμολογία, επόμενο και τελευταίος αγώνας στην Αυστραλία (16-19 Νοεμβρίου) για ένα ενδιαφέρον φετινό πρωτάθλημα που κατέκτησε ο Ogier με την M-Sport και το Fiesta WRC.