Φίλτρο συγκράτησης μικροσωματιδίων στους πετρελαιοκινητήρες. Στα γαλλικά αποδίδεται ως “FAP ή Filtre Auto-nettoyant Particules”, ονομασία που καθιερώθηκε απο τη Peugeot που το τοποθέτησε πρώτη φορά στο 607.
![Photo of Nίκος Ι. Mαρινόπουλος](https://www.caroto.gr/static/media/2018/12/nikmarin11-140x140.jpg)
0
Φίλτρο συγκράτησης μικροσωματιδίων στους πετρελαιοκινητήρες. Στα γαλλικά αποδίδεται ως “FAP ή Filtre Auto-nettoyant Particules”, ονομασία που καθιερώθηκε απο τη Peugeot που το τοποθέτησε πρώτη φορά στο 607.