ΑΓΩΝΕΣ

Ράλι Αυστραλίας: Αντίο από την VW κάνοντας το «1-2»

Rally Australia 2016

Με ένα από το πιο επιτυχημένα αγωνιστικά της ιστορίας (το Polo WRC), η VW πέρασε νικηφόρα και από τον τελευταίο της αγώνα στο WRC σημειώνοντας την 43η νίκη της…

Rally Australia 2016Στην Αυστραλία υπήρξε μία έντονη κόντρα ανάμεσα στους Παγκόσμιους Πρωταθλητές  Sébastien Ogier/ Julien Ingrassia και τους Andreas Mikkelsen/ Anders Jæger, με τους τελευταίους να βλέπουν τελικά πρώτοι την καρό σημαία. Αυτή ήταν η 3η νίκη του νορβηγικού πληρώματος έναντι του γαλλικού, ενώ στη γενική κατάταξη τερμάτισαν στην 3η θέση, μιας και 2οι παρέμειναν οι Βέλγοι Thierry Neuville/ Nicolas Gilsoul με το Hyundai i20 WRC, που στο Down Under τερμάτισαν 3οι. Για ιστορικούς λόγους εδώ θα βρείτε την τελική βαθμολογία στο πρωτάθλημα